Batman: Gotham Knight egy vi szegmensű animációs mozi, mindegyiket egy eltérő ázsiai származású rendezővel rendezték. Az animációs vonal, mind a befelé irányuló grafikus szimbólumok is körülvesznek, belül, ez a fél tucat szegmens meghaladja az animációs üzem vonalvezetését az összes Batman Animated sorozatban, Batman: A képzelet maszkja az összes többi Batman animációs filmet is. Az előtér és a háttér nem később a gondolatokon; minden kis ötlet pózt bevállalnak, mint az animációs karakterek, ami rendkívül ritkaság az amerikai animációban.

A legtöbb szerepet ezen a helyen a folytonosság az egyes szegmensek között, bár a kötőszövet egy része apró. A legtöbb szegmens a növekvő ellenségeskedés, valamint a Gotham City-i orosz maffia és az olasz maffia közötti gyepháború körül forog. A Shoijiro Nishimi által rendezett, Josh Olson által írt és a Studio 4C után készített „Have I Got a Story for You” több, mint egy különálló szegmens, amelynek nincs látható kapcsolata a többi szegmens között. Úgy tűnik, hogy ennek a szegmensnek a fő célja az volt, hogy bemutassa, hogyan élhetnek különböző emberek, ha ugyanazt a tárgyat, jelen esetben a Batmant (Kevin Conroy) nézik, de ennek eltérő értelmezésein futnak át. A „Have I Got a Story for You” iv. szereplői közül három találkozik Batman egy eltérő aspektusával: szárnyra kelő erejével, gyors mozdulataival is szinte sebezhetetlenségével. Ezek a szempontok gyönyörűen jelennek meg a Batman eltérő változatai között, amelyeket ebben a szegmensben kelt életre.

A Futoshi Higashide mellett rendezett „Crossfire”, amelyet Greg Rucka mellett írt a Production I.G producerrel, a Gotham City rendőrség főbb bűnüldöző egységéről szól, arról, hogy mi történt a Narrows-szal, az oroszok közti gyepháború mellett. mint az olaszok. Ennek a szegmensnek az érdekessége az volt, hogy a néző megismeri James Gordon második (Jim Meskimen) manus által kiválasztott detektívjeinek 2 darabját, valamint néhány túlságosan szép aktivitási képsort. A Hiroshi Morioka által rendezett „Field Test” című filmben a forgatókönyvíró: Jordan Goldberg és a producer a Bee Train, a Wayne Industries érdekes felidézése, Lucas Fox (Kevin Michael Richardson) jelenléte és okos humorérzéke. Az ebben a szegmensben bemutatott Batman Azrael Batmanjére, valamint a „Rendszer” által generált denevérbeállítására emlékeztetett. Bepillantást nyerhetünk Batman második önzetlen elkötelezettségébe is, hogy megmentse az életet, és befelé törekedjen a jogász keresésébe. A Yasuhiro Aoki mellett rendezett „In Darkness Dwells” című filmet David S. Goyer írta és a producer a Madhouse, és a Jonathan Crane, azaz a Madárijesztő (Corey Burton) mellett Waylon Jones, azaz Killer Croc is foglalkozik.

A Toshiyuki Kubooka mellett rendezett „Working through Pain” című film, amelyet Brian Azzarello, valamint a Studio 4°C készítette, bemutatja azokat a fájdalomkerülési technikákat, amelyeket Bruce Wayne Bharatban tanult meg. Kezdetben azt hittem, hogy ez a leggyengébb szegmens, de miután többször láttam, rájövök, hogy valójában ez az egyik legerősebb, és a legtöbb elmondható, hogy mitől derül ki Batman. A „Deadshot”, a Jong-Sik Nam rendezője, Alan Burnett írója a Madhouse-szal együtt, a szegmens Batman: Gotham Knight amit kezdetben a legjobban élveztem. Úgy tűnik, Madhouse'sec mellett kell gyakorolni Ninja Scroll szintén Vampire Hunter D: Bloodshot , anime a listámon v Nélkülözhetetlen animefilmek, amelyeket meg kell nézni , létezik 2 kedvenc animációs filmem a negyedik dimenzióból. A „Deadshot” belsejében lévő animáció csúcsminőségű, a múltbeli alakzatok által generált effektusokat is mutatja. Ez az a szegmens, amely megérdemli a saját celluloidját a gondolataim szerint. Floyd Lawtonnak (Jim Meskimen) alias Deadshotnak tragikus múltja van (például Batmannek és Killer Croc-nak), és bárcsak teljesen feltárták volna. Ennek a résznek az írása is pompás, de ez igaz az „In Darkness Dwells”-re és a „Working through Pain”-re is.

Batman: Gotham Knight nem egy ügyes celluloid, mert a privát szegmensei is durvák. Amikor bekerülsz egy szegmensbe, az véget ér, nem olyan hirtelen, de véget ér. Gotham Knight sokkal erősebb lenne, ha egy folyamatos történet lett volna, nem pedig enyhén összekapcsolt szegmensek. Batman: Gotham Knight szórakoztató, animációja üdítő, de egyformán narratív, hiányzik belőle az a kohézió, amely emlékezetessé tenné.

Értékelés : hét.v /10