Mi értelme van a The Wrath of Beckynek, egy foghíjas bosszúfantáziának, amely egy tinédzser lányt állít szembe egy neonácikkal teli kabinnal? A „The Wrath of Becky” lábujjhegyen lép fel „Becky” után, az ígéretes, ám letaglózó 2020-as bosszúfantázia, amely bemutatta a nézőknek Beckyt (Lulu Wilson), egy kamasz gyilkológépet, aki egy falka skinheadet üldöz és megöl.

A nácik csak egy másik műfaji trópus mindkét filmben, mivel soha nem számít igazán, hogy Wilson nyavalyás bosszúálló angyalának van egy marha a Nemesemberek nevű nacionalista milíciával. A neonáci twerpek lágy célpontok, ami látszólag megkönnyíti a karikatúraszerű pusztításukra való felkészülést.

Valószínűleg még mindig árulkodó, hogy mind a „Becky”-ben, mind a „The Wrath of Becky”-ben Wilson karakterének el kell veszítenie egy kedvesét, mielőtt a fasiszták meggyilkolása miatt izgul. Nem elég, hogy ezek a félreérthető gengszterek az igazi amerikai gyűlölet-csoportok, köztük a QAnon és a Proud Boys mellett állnak: ezúttal is, ugyanúgy, mint legutóbb, ez személyes.

A „The Wrath of Becky” értelmetlenül újrafutja az első film fürdőbei drámai felépítését: a most három évvel idősebb (16) Becky (még mindig Wilson) azt nézi, ahogy egy másik fehér srác banda megöl egy dédelgetett gyámot. Legalábbis a „Becky”-ben Becky biológiai apjának, Jeffnek (Joel McHale) hirtelen és véletlennek tűnő meggyilkolása egy újabb kozmikus igazságtalanság volt a másik után, a tizenhárom éves Becky érzelmi logikája szerint. (Mielőtt Jeff elindul, megpróbálja rávenni Beckyt, hogy hagyja abba a duzzogást, és barátkozzon új mostohaanyjával és mostohatestvérével.)

A „The Wrath of Becky” című filmben a bizonytalan csepegtetők hármasa a fratball-nyálkás Sean (Matt Angel) vezetésével követi Beckyt vissza a helyére, miután kávét önt Sean ágyékára. Ezek a srácok belebotlanak, és végzetes találkozást szenvednek Elenával (Denise Burse), az egyetlen nevelőszülővel, akihez Becky a „Becky” és a „The Wrath of Becky” között eltelt három év alatt erősen kötődött. Becky megfogadja, hogy megbosszulja Elenát, és Sean csoportját követi egy félreeső tavi házba, ahol Darryl (Seann William Scott), egy titokzatos Q-szerű kultuszvezető utasítására várnak.

A „The Wrath of Becky” legnagyobb móka Darryl kemény beszédű lövöldözésének nézése, mivel ezek a srácok amellett, hogy megölték Elenát, január 6-i puccsot is terveznek. Darryl azt gyanítja, hogy valami nem egészen kóser Seannal és srácaival, DJ-vel (Aaron Dalla Villa) és Anthony-val (Michael Sirow). Hamarosan Becky felfedi magát, és elkezdi leszedni Darryl embereit csapdákkal és a Proud Men fegyverarzenáljával.

A bigottok megölése elég jó ürügy az effajta felvizezett poszt-grindhouse szórakozásra, de ha őszintén oda akarsz menni, nem tudod abbahagyni, amíg túl nem érsz a bocsánatkérés pontján. A „The Wrath of Becky” durva gyilkossági jeleneteit gondosan véres komédiás gegként mutatják be, bár csak minden harmadik kielégíti ezt a fajta fiatalkori humort.

Matt Angel és Suzanne Coote rendezők időnként elmondják, hogy ezek a gyilkossági jelenetek a fő oka ennek a folytatásnak, mint amikor Becky, egy karakter, aki folyamatosan elveszíti a családját a nácik miatt, azt mondja nekünk, hogy „a ****foltok megölését” tartja. mint Sean, hogy „nagyon szórakoztató”. És arra az esetre, ha pislog, és elmulasztja ezt a börtönből való kiszabadulás kártya indoklását, azt is hallhatja, amikor Darryl megkérdezi Beckyt, hogy jól érzi magát? „Gonosz mulatság” – mondja éles megvetéssel.

Valószínűleg az is sokatmondó, hogy nincsenek zsidó szereplők sem a „Beckyben”, sem a „The Wrath of Becky”-ben. Van néhány fekete mellékszereplő, mint például Elena a The Wrath of Beckyben, de Darrylt és billentyűs harcosait úgy tűnik, nem nagyon foglalkoztatja semmi túl rasszista vagy antiszemita. Ők csak egy csomó nőgyűlölő, jó öreg fiúk, akik elkerülhetetlen fellépésüket egy tinédzser lánytól kapják, mert haha, még egy középiskolás is tud ezekből a fiúkból kivonatolni! A „Becky”-ben legalább van néhány hiteles backwoods, élén a feljavított Kevin Jamesszel. Sajnos Scott gyakran inkább bosszúsnak, mint dühösnek tűnik a „The Wrath of Becky” című filmben, ami miatt az előadása inkább kaszkadőr-castingnak tűnik, mint akár James „Becky”-ben szereplő, fajtaellenes munkája.

Darryl enyhe drámai nyomást gyakorol Seanra és srácaira, akik végül elárulják, hogy véletlenül vezették Beckyt Darryl kabinjába. De ezek a srácok általában soha nem olyan durvák vagy gyűlölködően ostobák, hogy jó boxzsákot készítsenek.

Úgy tűnik, a „The Wrath of Becky” készítői felismerték, hogy a jó ízlésnek van egy határa, amelyet Becky gyilkosságának át kell lépnie, de soha nem mennek oda igazán. Korán Becky arról ábrándozik, hogy megöli a vacsoravendéglőt (John D. Hickman), aki megkéri Beckyt, hogy kenje meg neki a pirítóst. Becky alkotói egy vérbeli fantasy sorozatot zárnak le egy tapadós képkockával és egy félreszólóval, amely Becky szavaival élve arról biztosít bennünket, hogy „valójában nem én csináltam”. Mintha valaha is kétség merült volna fel.